Не Будь Байдужим! Зробимо країну Україною! Не Будь Байдужим! Зробимо країну Україною!

Форум вінницької альтернативної молоді

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



Мовне питання.

Сообщений 61 страница 73 из 73

Опрос

Чи потрібен референдум про статус російської мови?
Так

28% - 6
Ні

71% - 15
Голосов: 21

61

OLD написал(а):

Про зомбирование - Вы почитайте свои посты, только одно и написано: Россия плохая, язык русский плохо, все кто не думает как Вы - тоже плохие, УПА - герои и Т.Д. Может как раз это и есть однобокое зомбирование и не признание и неуважение других мнений и людей? А может Вам стоит задуматься, что у людей есть своё мнение, свои мысли и выводы на основании текущей жизни. Когда вы перестаните видеть во всех инакомыслящих врагов? Может хватит?

Ні в тому фрагменті що ви процитували, ні в будь-якому іншому немає нічого того про що ви написали. І нікого я не вважаю ворогом. Просто я оцінюю факти і навожу аргументи, а ви розмовляєте лише емоціями і вас самих це дратує, дратує те, що жодного вагомого аргументу в підтвердження своїх слів ви не можете навести, бо в глибині душі ви самі так само чудово розумієтє, що я правий, що Росія застосовує у своїй політиці подвійні стандарти, втручається у внутрішні справи своїх сусідів, використовує енергетичний шантаж, а українофобські висловлювання перших осіб стосовно України і українців взагалі ні в які ворота не лізуть. Росія активно співпрацює з НАТО, чудово дружить з більшістю країн-членів НАТО, але якщо Україна вступить до НАТО, то неодмінно стане ворогом. Німеччина Росії теж ворог? Ні! Просто Україна в НАТО, це для Росії - "гудбай імперія", "гудбай Крим, Донбас і т. д." от вони й піняться.

До речі - ви там писали що яка погана помаранчева влада, не заборонила трамадол. Ось, ніби почула вас, заборонила. А ваші Янеки до цього не додумувалися раніше. Чи я знов не правий, бо це не вписується у ваше радянське звужене уявлення про істину?

0

62

Проти референдуму. По-перше, це лиш черговий навіяний розкол. По-друге - це дурні витрати податків українців :)

0

63

Я категорично проти референдуму! Адже це знову купа викинутого бабла на рекламу і іншу непотрібну фігню. Навіщо? Результат і так очевидний. На мою думку, краще витратити ці кошти на розвиток державної мови!!! Оголосити тендери для різних громадських організацій і т.д. А повірте, українська мова потребує захисту зараз. Знайдіть гарне глянцеве видання українською мовою? Фіг Вам!!! Добре що хоч з вітальними листівками потроху ситуація налагоджується.
Я певний час теж розмовляв, а потім подумав. Москаль всю історію, від часів заснування Москви намагався принизити Україну і українців, якщо я хочу щоб мої земляки знали, що я не москаль, а саме УКРАЇНЕЦЬ, то твоя мова лише УКРАЇНСЬКА!!! Воно навіть в природі так. Якщо тварина гавкає, то це - СОБАКА, якщо м'явкає, то це - КІТ!!! І з цим нічого не поробиш.
Дуже багато зараз балачок, що я говорю російською і т.д. А скільки з Вас спробувало говорити українською?

"Чому я особисто проти введення російської? Нажаль, сьогодні (візьмемо за приклад наше місто) якщо ти спілкуєшся українською, скажімо в "модному" магазині, кінотеатрі, а часто навіть і в громадському транспорті, ти одразу помічаєш неповагу, до тебе починають ставитись, як до людини другого сорту. Не думаю, що коли рос. мова отримає статус державної, ситуація зміниться на краще..."
Знаю на своєму досвіді, якщо людина говорить галімим суржиком(я не кажу про Вас), то до неї ставляться відповідно. А якщо я звертаюсь до людини літературною українською мовою, то часом навіть російськомовні (малороси) починають говорити українською мовою зі мною.

0

64

Сколот, до вас є кілька питань.
По-перше: Що це за нік такий "сколот". Сколотами називали античних скіфів. А на вашому аватарі ще й український державний та націоналістичний прапор, списи. Ви є членом якоїсь містичної політичної організації?

По-друге: Як визначити межу між суржиком, місцевими говірками/діалектами та власне "мовою"? Адже що таке літературна мова? Це коли гарний дядько (в нашому випадку Котляревський, Шевченко) беруть місцевий діалект (говірку) і добре його розкручують, називаючи мовою. З часом ця говірка отримує визнання як загальнодержавна мова. В основі літературної української мови лежать наддніпрянські говірки, що належать до південно-східного діалекту. Власне ці говірки виникли найпізніше (на відміну від північних та південно-західних).. Більше того, ними розмовляла найменша кількість українців на час виходу славнозвісної Енеїди Котляревського. Більшість українців говорили південно-західними говірками (Карпати, Волинь, Поділля), вживаючи слова "пательня", "когут" і т.п. То, що носії цих говірок говорять "галімим суржиком"?

0

65

По карті видно, що південно-східний діалект сьогодні займає найбільшу площу, але ще 200 років тому ці території були майже безлюдними - їх щойно відвоювали у Туреччини, Кримського ханства.

0

66

Сколоти - це самоназва Скитів чи Скіфів (skytos - з грецькї - білошкірий) - перші осілі племена на тереторії сучасної України. Як наслідок, перше державне формування. Чому такий герб, див. ін тему на цьому форумі.
Геродот про сколотський край висловлювався так: "Земля скитів європейських являє собою рівнину, багату травою, добре зрошену. Нею течуть  ріки Істер, Тирас, Гипаніс, Боистен, Пантікап, Гипакір, Геррос,  та Танаїс (Дунай, Дністер, Буг, Дніпро, Дін і ін.)".
Трог: "Сколоти - це найстарша нація світу. Ця нація плекає справедливість із вродженого нахилу, а не під примусом законів..."
Невідомий римлянин :"Scythica - vetuissima vernacula lingua Europae"/"Сколотська (скитська) мова - це найстаріша матірня мова Европи".
Я думаю, що кожен справжній українець знає де є діалект, де є говірка, де літературна мова. І я розумію, що не можливе існування нації баз впливу зовншніш сусідів (в т.ч. на мову), але треба намагатись говорити правильно. Я не говорю, що слова  "пательня", "когут" і т.п. це суржик. Це якраз діалект. Я пр інше. Коли людина свідомо вживає русизми за для того щоб його мова була схожою на мролодшого брата (москаля), або щоб крутіше (на мій погляд, тупіше) виглядати! Є маса прикладів...

0

67

Не в тему вашої розмови, але хочеться сказати...зараз я навчаюсь на заході України..А там все ІНШЕ.Там не модно розмовляти "русским языком" з українським акцентом....там нормально ходити зі стрічкою УПА...я не думала, що так буває...

0

68

dimokratic написал(а):

По-перше: Що це за нік такий "сколот". Сколотами називали античних скіфів. А на вашому аватарі ще й український державний та націоналістичний прапор, списи. Ви є членом якоїсь містичної політичної організації?

єта жидамасноский загавар!!! ани правят мирам!!! епт...

Oblina написал(а):

Не в тему вашої розмови, але хочеться сказати...зараз я навчаюсь на заході України..А там все ІНШЕ.Там не модно розмовляти "русским языком" з українським акцентом....там нормально ходити зі стрічкою УПА...я не думала, що так буває...

во львове когда идёшь по улице и говоришь по русски смотрят как на прокажённого...

0

69

Leech написал(а):

во львове когда идёшь по улице и говоришь по русски смотрят как на прокажённого...

Нажаль, це не правда і говорять так тільки ті хто там не бував, а слухав лише анекдоти про західняків. Чесно кажучи, я і більшість моїх знайомих на таких як Ви і в Вінниці так дивлюсь... :'( ...як на прокаженного!!!
Зрештою, як свідомий Українець може дивитись на людину, яка розмовляє мовою, корінні носії якої всю свою історію принижувала Українців, як Націю?

Отредактировано Сколот (2008-11-02 15:00:50)

0

70

Сколот написал(а):

Нажаль, це не правда і говорять так тільки ті хто там не бував

мм...я в четверг оттуда приехал)

0

71

якщо чесно бував у Галичині, розмовляв жартома і навмисно російською, ніхто не приставав....... і в магазині обслуговували....

0

72

Не пам'ятаю чи писав на цьому форумі чи ні, до того як я зрозумів що я є Українць, теж говорив москальскою. Не постійно, але дуже часто... У Львові я буваю кожен місяць, в крайньому випадку раз на два три місяці, маю там велику Родину(в т.ч. рідного брата). Скажу чесно, коли я вкомпанії своїх друзів, там тешніх, говорив москальскою до мене ставлення не мінялось. Лише тоді, коли випадково, після телефонної розмови зі своїм російськомовним другом, я сказав словосполучення мокальскою до них, один з моїх знайомих зауважив: "Чому ти говориш російською, якщо ти добре знаєш Українську?" То де ж ненависть, божевілля чи то прокаженість?...
Але я Вам відповім, що я бував і в Донецьку. Коли ти їдеш в муршрутці, розмовляєш не суржиком, а українською, от коли себе відчуваєш екстрималом...не знаєш з якого боку тебе зараз вп......ть!!!(вибачаюсь за русизм). От тоді і починаєш задумуватись над тим хто ти є Українець чи мАЛОРОС і якою ти хочеш бачити свою землю, наповнену Українським змістом чи зомбовану мОСКВОЮ!!!
Слава Nації!!!

Отредактировано Сколот (2008-11-02 22:58:19)

0

73

Я не був у Донецьку, але був у Львові. Якось ми з одногрупниками вирішили поїхати туди на екскурсію. Але в останній момент всі поморозилися. Я ж дуже хотів поїхати, а оскільки компанії мені не знайшлося - поїхав сам. На вокзалі одразу ж купив карту і рушив. Хто бував у Львові, то знає, що там є гора Високий Замок, яка височіє над Старим містом. От я дістався вершини тієї гори - там такий чудовий маданчик з якого увесь Львів видно. Поруч був молодий чоловік з сином. Я хотів у нього запитати як дістатися ще якоїсь архітектурної памя"ятки, вже не пам"ятаю якої. Продумав подумки як я маю звертися літературною українською мовою. Аж раптом він каже синові: "Відіш синок, вот ета наш с табой радной горад...."

0